Звіт селищного голови за 2013 рік

Звіт селищного голови 
Кушугумської селищної ради   
про виконання делегованих радою повноважень щодо соціально-економічного та культурного розвитку селища 
за 2013 рік
На органи місцевого самоврядування покладено відповідальність за соціально-економічний розвиток територіальних громад сіл, селищ, міст, а відтак - за добробут їхніх мешканців.
До повноважень селищної ради згідно Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» належать як власні так і делеговані повноваження, які стосуються наступних сфер діяльності:
- у сфері соціального і культурного розвитку, планування та обліку;
- в галузі бюджету, фінансів і цін;
- щодо управління комунальною власністю;
- в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку;
- у галузі будівництва;
- у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту;
- у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища;
-  у сфері соціального захисту населення щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.
- у галузі оборонної роботи.
Виконання власних та делегованих повноважень забезпечують 11 посадових осіб місцевого самоврядування.
У 2013 році було проведено 19 засідань виконавчого комітету, на розгляд яких виносились такі важливі питання:
-  про проект селищного бюджету
- про проект плану соціально-економічного та культурного розвитку селища
- про проведення місячника з благоустрою селища
- про роботу з сім’ями, які знаходяться в складних життєвих обставинах
- про святкування Перемоги у Великій Вітчизняній війні
- про відпочинок дітей влітку 2013 року
- про підготовку дитячих дошкільних закладів до роботи в осінньо-зимовий період
- про роботу адміністративної комісії при виконкомі селищної ради в 2013 році
- про стан обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян в селищі
- про роботу апарату виконкому із зверненнями громадян
Станом на грудень місяць 2013 року в селищі проживає біля 8015 чол, з них: дітей дошкільного віку – 507
дітей шкільного віку – 839
громадян пенсійного віку – 4000
працездатного населення – 2524
Чорнобильців – 21
Воїнів –інтернаціоналістів – 12
Молоді від 0 до 18 років – 2056
Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 14
Дітей інвалідів – 32
молодь інваліди – 6
Одиноких матерів – 112
Багатодітних сімей – 42
Сімей в складних життєвих обставинах – 20, в них дітей – 37
Неповних сімей – 114
Обслуговуються одинокі працівниками територіального центру – 25
За показниками відділу ДРАЦСу
Померлих за 2013 рік – 85, народжених – 56, шлюбів – 25
Питання соціального захисту населення є одним із пріоритетних як у загальнодержавному масштабі, так і на місцевих рівнях. Сьогодні потребують підтримки та допомоги значна кількість населення і в першу чергу інваліди війни і праці, учасники війни, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, діти-сироти, діти-інваліди, діти з неблагополучних сімей.
Селищна рада підходить до вирішення цих питань з усією відповідальністю, розуміючи, що тільки при допомозі органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій, виробничих підрозділів можна покращити життя цих категорій населення.
Соціальна робота із сім’ями, дітьми та молоддю також посідає важливе місце в діяльності Кушугумської селищної ради, тому що багато соціальних проблем мають своє коріння в сім’ї. На особливому рахунку у селищній раді перебувають сімї, що опинилися в складних життєвих обставинах, багатодітні, сім’ї, в яких виховуються діти з функціональними обмеженнями, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування.
Дуже хвилює те, що попри всі старання різних служб, кількість сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, зростає. На це впливають різні фактори: виховання, матеріальний достаток, наявність шкідливих звичок.
Щоб зменшувалась кількість таких сімей і не з’являлись нові сім’ї в складних життєвих обставинах, проводимо з молоддю профілактичні бесіди на теми про шкідливість, попередження  поганих звичок та насильства в сім’ях. Цього року селищним центром соціальних служб такі бесіди було проведено і з батьками.
В селищі проводиться відповідна робота щодо створення умов для реалізації конституційного права громадян на звернення, передбаченого ст..40 Конституції України та врегульованого Законом України «Про звернення громадян».
Аналіз структури звернень громадян, що надійшли на адресу селищної ради за 2013 рік, свідчить про те, що найбільше їх отримано з питань комунального господарства 51 (благоустрій вулиць, підсипання доріг, ремонт водогонів, освітлення вулиць), соціального захисту – 31 (виділення матеріальної допомоги), забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку – 29 (відносини між сусідами).
72 % звернень вирішуються позитивно на користь заявникам. Ряд питань не можуть вирішуватись на їх користь відповідно до вимог чинного законодавства. Про що заявникам надано роз’яснення.
Прийом громадян в селищній раді відбувається згідно затвердженого графіка особистого прийому громадян. Розпорядження селищного голови №1 від 02.01.2013 року.
На території селищної ради розташовані 23 садівничих товариства, їх площа сягає 155,5 га.
На території селищної ради рахується 30 суб’єктів підприємницької діяльності, які орендують землі не сільськогосподарського призначення загальною площею 0,9735 га, з яких 0,8264 га надано в оренду фізичним особам та 0,1471 га юридичним особам. На дані земельні ділянки укладено та зареєстровано 21 договір.
По Кушугумській селищній раді нараховується 220 власників земельних часток (паїв), з яких 200 передали свої земельні частки (паї) в оренду ТОВ НВФ «Агротехнологія» та ТОВ «Александр-Агро-2», 12 обробляються самостійно.
На даний час зроблена технічна документація на земельні ділянки під нерухоме майно: дитячий садок, селищна рада, поліклініка. Одержали державний акт на постійне користування земельною ділянкою на дитячий садок, селищну раду та поліклініку.
На військовому обліку в селищній раді нараховується 1602 військовозобов’язаних і призовників. Військовий облік ведеться згідно інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах, організаціях і навчальних закладах. Військово-обліковий стіл працює за планами роботи складеними на рік та на кожний місяць окремо.
Ведеться картотека первинного обліку військовозобов’язаних. Постійно протягом року в картки вносяться зміни та доповнення щодо освіти, місця проживання, роботи, сімейного стану військовозобов’язаних та подаються іменні списки про ці зміни в військовий комісаріат до 5 числа кожного місця.
Виконуючи повноваження в галузі житлового комунального господарства, побутового торговельного обслуговування громадського харчування, транспорту і зв'язку на території селища Кушугум вирішено питання збирання побутових відходів за рахунок населення. Підписано договір з TOB «Ремондіс». Ведуться роботи по ліквідації несанкціонованих звалищ побутового сміття в разі їх появи, по знищенню бур'янів, по благоустрою селища. Протягом року проводилося спилювання дерев, які висаджені в 1963-1964 роках і знаходяться в аварійному стані. Дрова даних дерев були роздані малозабезпеченим, інвалідам, пенсіонерам, багатодітним сім’ям.
Селищною радою на 25 сесії шостого скликання було затверджене Положення «Про організацію діяльності  СКП «Вічність» в галузі поховання та похоронної справи смт Кушугум Запорізького району Запорізької області». Силами СКП «Вічність» разом із селищною радою протягом року велася робота із благоустрою селища, також до неї залучалися працівники від районного центру зайнятості, проводилися місячники благоустрою селища за участю учнівської молоді, працівників організацій та установ селища, юридичних осіб і підприємців..
Поряд з цим виконкомом селищної ради залучались за погодженням з Запорізьким РВ ГУМВС України у Запорізькій області до виконання робіт з благоустрою селища особи, піддані адміністративному арешту, та особи на яких накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт. За звітний період було залучено понад 31 особа. Їхніми зусиллями були поновлені лавки на стадіоні та на зупинокових комплексах
Забезпечувалось проведення рейдів по вулицях стосовно будматеріалів, які розміщені на землях загального користування. При цьому не у всіх депутатів ця робота була проведена на належному рівні.
Протягом 2013 року зроблено чимало:
- проводились поточні ремонти доріг селища, а саме:
Вул. Тельмана від буд.№4 до буд №50 – 600 кв.м
Вул. Тяпкова від буд.№2 до буд. №16 – 1800 кв.м
Вул. Крупської від буд. №4 до буд. №8 – 480 кв.м
Вул. Стадіонна – 800 кв.м
Вул. Островського – 800 кв.м
Вул. Польова – 1200 кв.м
Вул. Кірова – 1200 кв.м
Вул. Леваневського – 800 кв.м
Вул. Комсомольська – 800 кв.м
Вул. Олімпійська – 1200 кв.м
Вул. Озерна – 800 кв.м
Вул. Червона – 1600 кв.м
- вирішилася багаторічна проблема водопостачання селища, побудована та працює нова станція підкачки води
- продовжується будівництво поліклініки
- відкрито спортивний майданчик в НВК «Інтелект»
- виділено 930 тис. грн. на ліквідацію підтоплення по вул. Стадіонна, Партизанська, вже виконано на 90%
- на стадіоні встановлено атлетичний комплекс та дитячий майданчик, побудовано сцену, на задньому фоні якої встановлено великий банер (пейзаж селища) та туалети
- впорядковано спуски, підходи до залізничних станцій
- встановлені додаткові столи на торгівельному майданчику
- встановлені покажчики вулиць
- відкрито меморіальну дошку героям війни
- проведений ремонт бібліотеки №1
         Селищна рада разом із районним депутатом Бугрімом І.В. надає всіляку допомогу жителям селища у проведенні технічного водогону.
На сьогоднішній день виготовлені наступні проектно-кошторисні документації:
- Капітальний ремонт меморіального комплексу по вул. Тельмана смт Кушугум Запорізького району
- Реконструкція дитячого садка на 30 місць в смт Кушугум по вул Тельмана/Кірова, 34\188 Запорізького району Запорізької області
- «Капітальний ремонт будівлі Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, смт. Кушугум вул Тельмана,23» смт Кушугум вул Тельмана,23
- «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення селища Кушугум» смт Кушугум (7 черг)
- Капітальний ремонт вулиць Феросплавна від будинку №1 до будинку №40, Тельмана від будинку №1 до будинку №25, Горького від будинку №16 до будинку №42, Піонерська від будинку №2 до будинку №42, Клубна від будинку №25 до будинку №37
Документи пройшли державну експертизу, отримано дозволи ДАСК на початок робіт. Однак через відсутність коштів у бюджеті роботи не були розпочаті, планується розпочати їх в 2014 році за наявності фінансування.
Також у 2014 році планується проведення води на кладовище.
На території селища розташовані та функціонують Кушугумський НВК «Інтелект», КДНЗ «Ромашка», Кушугумська міська поліклініка. Комунальні заклади селища працюють безперебійно. Виконано всі необхідні роботи по підготовці їх до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 року.
Селищна рада тісно підтримує розвиток духовності в селищі, а саме зв'язок із церквою. Отець Олександр залучається до різноманітних свят: свято Водохреща, 9 Травня та інші. До свята храму святого Михаїла селищний голова Г.О. Загребельна та директор СКП «Вічність» І.О. Бут зробили подарунок церкві – клумбу з молодими рослинами. На території селища вже декілька років відбувається будівництво храму Катерини Великомучениці за ініціативи Олександра Куліша. І ось в серпні місяці за благословенням Луки встановлено накупольний хрест.
Виконавчий комітет селищної ради співпрацюють з підприємствами, установами та організаціями, приватними підприємцями, громадськими організаціями та усією громадою селища щодо вирішення проблем територіальної громади. Завдячуючи тісній співпраці було організовано та проведено культурно-масові заходи в селищі: новорічні та різдвяні свята, 9 травня, 22 –а річниця Незалежності України, свято селища та інші на яких завжди яскраво та багатолюдно.
Осередком культури в селищі є дві селищні бібліотеки, одна із них з розширеною формою діяльності. При селищній бібліотеці працює народний колектив, дитячий вокальний гурт та танцювальний. Своїми виступами вони радують односельців на всіх організованих заходах. Кушугумівці є учасниками районних та обласних культурних заходів. В цьому році завідуюча селищною бібліотекою взяла участь у конкурсі «Сучасний бібліоміст», перемогла у ньому та виграла нові комп’ютери.
З нагоди свята Перемоги, ветеранам війни та учасникам бойових дій, що мешкають на території селищної ради, за рахунок спонсорських коштів були вручені продуктові набори.
З метою відновлення традицій продовжуються проводитися Свято вулиці. Працівники культури готують цікаву пізнавальну та розважальну програму для жителів цих вулиць.
В цьому році також було організовано та проведено «Свято селища». Кушугумська селищна рада, працівники культури, освіти, охорони здоров'я, приватні підприємці та активні мешканці селища з приводу такого свята підготували розважальну програму для мешканців. По завершенню свята – дивовижний феєрверк. На святкування Дня селища на стадіон завітало чимало односельців та гостей.
Селищна рада сприяє розвитку спорту, підтримує футбольну команду «Колос», яка займає призові місця в районі та області. На селищному стадіоні до Дня Незалежності та пам’яті Євгена Трухіна був проведений футбольний турнір, а 15 вересня районне спортивне свято, приурочене до Всеукраїнського Дня фізичної культури та спорту
Значних результатів у роботі досягнуто завдяки тісному співробітництву селищної ради з керівниками організацій та установ селища незалежно від форм власності, з депутатами, виконавчим апаратом селищної ради та жителями селища.