09 серпня 2012

Чергові вибори і право обирати.


У цьому році 28 жовтня відбудуться чергові вибори народних депутатів України.

Участь у виборах це – не лише право, але й у якомусь сенсі обов'язок кожного виборця.  Якщо Вам не все одно, хто буде відстоювати Ваші інтереси у Верховній Раді України, то Ви зобов'язані прийти і проголосувати за гідного, на Вашу думку, представника українського народу у парламенті.
Якщо Ви бажаєте реалізувати надане Вам Конституцією та Законами України право обирати, необхідно заздалегідь впевнитись у тому, що Ви включені до списку виборців.
До 13 жовтня 2012 року кожному виборцю має бути надіслане іменне запрошення, для того щоб виборець був завчасно повідомлений про внесення його до попереднього списку виборців. У разі виявлення ним помилок у написанні його прізвища, ім’я, по батькові та особистих даних, або невнесення його чи інших осіб до списку виборців, він має право звернутися до дільничної виборчої комісії або до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців. До  вказаної заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують зазначені в ній відомості.
Необхідно пам’ятати, що  у день голосування зміни до уточненого списку виборців на виборчій дільниці вносяться виключно на підставі рішення суду.
Кожен виборець може бути включений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці.
Якщо Ви внесені до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв'язку з інвалідністю чи станом здоров'я не здатні пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування.
 Особі, яка бажає голосувати вдома, необхідно написати заяву про надання можливості проголосувати за місцем перебуванням із зазначенням місця перебування, підписати її, та разом з довідкою медичної установи про стан її здоров'я особисто чи через інших осіб подати до дільничної виборчої комісії. Така заява повинна бути подана до дільничної виборчої комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування.
Відмінністю цих виборів від попередніх є те, що тепер у виборчому бюлетені не буде пункту «проти всіх», тому необхідно зробити свій вибір і проголосувати за обраного Вами кандидата у народні депутати України.
І на останок: кожному законодавчо надано право обирати, не залишайся осторонь! Зроби свій вибір!
Депутат Кушугумської селищної ради                                           Майстро Д.М.